UČENICI, RODITELJI I DJELATNICI SKUPILI HRANU ZA KORISNIKE PUČKE KUHINJE

Autor: Kristina Jakoubek, 22. 12. 2020.

U božićnom duhu i s dobrom voljom, učenici, roditelji i djelatnici OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga pridružili su se akciji prikupljanja hrane za korisnike Pučke kuhinje Družbe sestara milosrdnica sv. Vinka Paulskoga.

Naime, zbog epidemioloških razloga smanjen je broj obroka koji smiju biti skuhani u Pučkoj kuhinji, zbog čega su sestre milosrdnice obavijestile o potrebi prikupljanja hrane koju nije potrebno dodatno obrađivati, odnosno hrane koja se može konzumirati odmah ili uz eventualno zagrijavanje.

S obzirom da je broj obroka koji se smije skuhati u Pučkoj kuhinji ograničen, ovaj tip hrane dijeli se kako bi svi potrebiti ipak dobili obrok.

Slijedom navedenog, učenici i djelatnici OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga skupili su:

- 143 paštete

- 13 gotovih jela

- 187 konzervi ribe

- 77 konzervi graha

- 45 mesnih doručaka

- 2 kompota, 1 flaširanu vodu, 1 indijske oraščiće, 4 slatka paketa, 20 paketa čokolade, 13 kutija keksa, 1 pastu za zube, 1 šampon, 2 igračke, 3 društvene igre.

Hrana i skupljene potrepštine bit će predane Pučkoj kuhinji čim za to budu postojali uvjeti, odnosno nakon otvaranja kuhinje koja je trenutno zatvorena zbog izolacije djelatnika.

Još jednom zahvaljujemo svim učenicima, roditeljima i djelatnicima koji su pokazali široko srce i dobru volju te u ovim teškim trenutcima pomogli potrebitima.