REZULTATI NATJECANJA KLOKAN BEZ GRANICA

Autor: Mario Keča, 20. 7. 2021.

U Osnovnoj školi Ksavera Šandora Gjalskoga u Zagrebu i ove je godine, 10. lipnja 2021. provedeno međunarodno natjecanje u matematici "Klokan bez granica" koje u Hrvatskoj organizira Hrvatsko matematičko društvo.

Međunarodna udruga "Klokan bez granica" okuplja predstavnike  više od 80 država svijeta. Službeni su jezici engleski i francuski, a pitanja su prevedena na jezike zemalja sudionica.

Njezin je cilj popularizirati matematiku, razvijati interes za matematiku i prirodne znanosti te logičko i kombinatoričko mišljenje. Glavna joj je zadaća organizacija natjecanja "Matematički klokan". Namjera je motivirati učenike da se bave matematikom izvan redovitih školskih programa.

Na natjecanju učenici rješavaju 12 ili 24 zadatka s ponuđenih 5 odgovora od kojih je samo jedan točan.

U OŠ K.Š.Gjalskoga natjecalo se ukupno 86 učenika.Učenici drugih razreda natjecali su  se u kategoriji PČELICE,  trećih razreda u kategoriji LEPTIRIĆI, četvrtih i petih razreda u kategoriji ECOLIER, šestih i sedmih razredi u kategoriji BENJAMIN, a osmih  i prvih srednje škole u kategoriji KADETI.

U kategoriji PČELICE 1.mjesto osvojio je Nikola Trupčević sa 60/60 bodova,

5. mjesto Leon Draganović s 55/60 bodova

U kategoriji ECOLIER 60.mjesto osvojio je Oskar Burger s 92.75 /120 bodova,

a 61. mjesto Judita Tadin s 92.50/120 bodova.

Čestitamo našim učenicima koje, kao najuspješnijih 10 %, na jesen čeka prigodna nagrada.

Sandra Nasić ,prof. mat