Učenci četvrtih razreda, enciklopedije i slavni prapradjed

Autor: Sonja Zubović, 9. 10. 2017.

Ovogodišnja manifestacija Mjesec hrvatske knjige koja traje od 15. listopada do 15. studenog posvećena je enciklopedistici te su u organizaciji školske knjižnice učenici četvrtih razreda naše škole prisustvovali tematskom predavanju i radionici u Dječjoj knjižnici Medveščak.

Uz mnogobrojna nova saznanja o enciklopecijama naši su učenici naučili da je moderna hrvatska enciklopedistika započela golemim radom, Mate Ujevića  na Hrvatskoj enciklopediji ( od 1941. do 1945.), a upravo to je ubrzo pokrenulo i ostale značajne iskorake kao što je primjerice osnivanje Leksikografskog zavoda.

Na tu činjenicu posebno je bio ponosan učenik 4.a razreda Frane Petričević, prapraunuk slavnog prapradjeda Mate Ujevića.

Enciklopedije su knjige u kojima se može pronaći sveobuhvatno znanje pa je radionica učenicima bila izuzetno poticajna i zanimljiva.