OBILJEŽAVANJE DANA SJEĆANJA NA VUKOVAR I ŠKABRNJU

Autor: Mario Keča, 20. 11. 2017.

U petak, 17. studenoga učenici i djelatnici naše škole, zajedno s predsjednikom Vijeća Gradske četvrti Gornji grad – Medveščak, gospodinom Lukom Bogdanom, potpredsjednicom Dijanom Pečkaj Vuković., te vijećnicima Mirjanom Džajo, Nadom Boban, Marijom Marinović, Dejanom Bosakom  i Damirom Lehpamerom prisustvovali su obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.

Prigodan program sastojao se od prikaza ratnih televizijskih izvještaja iz okupiranog Vukovara, pjesme Zlatnih dukata „Ima jedan grad“, te stihova koje su interpretirali učenici 6. b razreda, pod vodstvom prof. Biljane Šalić. Ovim programom su nam približili tragičnost ratnih zbivanja i veličinu žrtve koju je podnio grad Vukovar i Škabrnja,.

Osobito je bila dojmljiva pjesma „Moja domovina“ koju su svi prisutni na kraju programa, spontano, zajedno otpjevali.

Nakon obilježavanja, učenici i nastavnici, kao i naši gosti, predstavnici Vijeća Gradske četvrti Gornji grad – Medveščak, zajedno su, na ulaznim stepenicama u školu, zapali i postavili svijeće, te se tako pridružili cijeloj Hrvatskoj koja se 18. studenog sjeća, s ponosom i tugom, svih žrtava palih u Gradu heroju – Vukovaru i u Škabrnji.

U petak, 17. studenoga učenici i djelatnici naše škole, zajedno s predsjednikom Vijeća Gradske četvrti Gornji grad – Medveščak, gospodinom Lukom Bogdanom, potpredsjednicom Dijanom Pečkaj Vuković., te vijećnicima Mirjanom Džajo, Nadom Boban, Marijom Marinović, Dejanom Bosakom  i Damirom Lehpamerom prisustvovali su obilježavanju Dana sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje.