GLEDALI SMO FILM „ČUDO“

Autor: Mario Keča, 8. 12. 2017.

GLEDALI SMO FILM „ČUDO“

Dana 6. 12. 2017. učenici petih razreda s prof. Biserkom Jaramazović Ćurković  i Lidijom Sykora-Nagy otišli su na kino predstavu u Kaptol centru. Gledali su film Čudo redatelja Stephena Chboskyja.

Dirljiva priča o dječaku Auggiju koji kreće u peti razred nakon što je zbog genetskog poremećaja preživio 27 operacija koje su mu omogućile normalan život, ali mu unakazile lice, potakla je učenike na razmišljanje o životnim vrijednostima. Što su učenici iz filma naučili, iskazali su svojim mislima koje su nakon filma zapisali.

Netko izvana može biti ružan, a iznutra prekrasan i poseban. (Vanesa Toth)

Izgled ljudi nas samo zavarava – ako netko izgleda drukčije od ostalih, to ne znači da je u srcu drukčiji. (Ivor Abramović)

Nemoj nikada dopustiti da netko bude sam, nego mu pristupi i budi mu prijatelj. (Justin Bisić)

Film iskreno preporučamo svim učenicima, učiteljima i roditeljima. Kad ga pogledate, nikada nećete zaboraviti koliko ljepote postoji u svima nama – iznutra.

Lidija Sykora-Nagy

GLEDALI SMO FILM „ČUDO“

Netko izvana može biti ružan, a iznutra prekrasan i poseban. (Vanesa Toth)

Lidija Sykora-Nagy