PRIPREMA ZA STVARANJE INTERAKTIVNE PRIČE

Autor: Kristina Jakoubek, 30. 11. 2020.

U pomalo neobičnim okolnostima, krenulo se u osmišljavanje interaktivne priče u sklopu projekta "e!Kreativno".

7.a i 7.b razred sudjeluje, djelomično online, u kreiranju priče koja će imati nekoliko tijekova događaja i zapleta, a čitatelj će moći sam odabrati kojim tijekom želi ići, odnosno kako želi da se priča razvija. Priča se razvija na satu Hrvatskog jezika uz prof. Biljanu Šalić te knjižničarku Kristinu Darmopil.

Na taj način, čitatelju se omogućuje da unutar već osmišljene priče dobije dojam samostalnog kreiranja svoje priče, jer sam odabire kojim putem želi ići kroz priču. U navedenom slučaju,  čitatelji postaju sukreatori priča.

Priču su učenici ponajprije stavili na papir prema zadanim uputama, a nakon toga  slijedi prijevod priče na engleski jezik, kreiranje likovnih uradaka te, na samom kraju, digitaliziranje priče pomoću digitalnog alata Genially.