> KNJIŽNICA  > Projekti

"Knjiga na jelovniku" u 4.a razredu

Autor: Kristina Jakoubek, 28. 2. 2020.

Nastavak projekta "Lektira na drugačiji način" donio je "Book tasting" u naše škole. Prva radionica održala se u 4. a razredu, a temeljila se na upoznavanju učenika s izbornom lektirom te autonomijom učenika pri odabiru djela za čitanje.

Ukratko o radionici
Učionica je postavljena kao restoran, a knjižničarka dočekuje učenike kao "konobar".  Nakon kratkog upoznavanja gostiju restorana prelazimo na najzanimljiviji dio - predjelo, glavno jelo i desert!

Na meniju su ni više ni manje, nego - knjige!

Djeca proučavanjem kratkog sadržaja, navoda iz knjige i pregledavanjem knjiga odlučuju je li ih knjiga zainteresirala i bi li ju čitali. Odlučuju se koja knjiga im se najviše sviđa za predjelo i glavno jelo, dok desert učenici "kuhaju" sami!

Kako je radionica izgledala u 4. a razredu, može se vidjeti na sljedećim slikama