> KNJIŽNICA

SVJETSKI DAN POEZIJE

Autor: Kristina Jakoubek, 25. 3. 2021.

21. ožujka svake godine obilježava se Svjetski dan poezije.

S obzirom da smo u Godini čitanja, to je nam je bila dodatna motivacija za obilježavanje tog dana.

Sukladno radnim danima knjižnice, Svjetski dan poezije obilježio se  u ponedjeljak, 22. ožujka 2021.

U sedmim razredima OŠ Ksavera Šandora Gjalskoga, u suradnji s prof. Hrvatskog jezika, Biljanom Šalić, knjižničarka je organizirala radionicu "Blackout poezija".

Pripremljena je kratka motivacijska prezentacija pomoću koje su učenici mogli saznati što je 'blackout' poezija i kako je nastala, koja su njena obilježja te koja su pravila i mogućnosti pri stvaranju 'blackout' poezije.

Rezultat su različiti, kreativni i nadasve zanimljivi radovi naših učenika...i poneke učiteljice koja nije mogla odoljeti izazovu! :)

Izložbu učeničkih (i učiteljskih) radova pogledajte u nastavku: Svjetski dan poezije