4. a na edukativnom programu "Žive slike"

Autor: Kristina Jakoubek, 20. 2. 2023.

Učenici 4.a razreda OŠ K. Š. Gjalskoga iz Zagreba posjetili su edukativni program Žive slike koji priređuje Muzej grada Zagreba već osamnaestu godinu tijekom zadnjeg vikenda fašnika.Ovaj muzejski projekt, organiziran je po uzoru na slično događanje koje je priređivano krajem 19. stoljeća u Zagrebu, a zasniva se na kostimiranju svih djelatnika Muzeja, vanjskih suradnika i prijatelja Muzeja u likove iz zagrebačke prošlosti. Likovi se posjetiteljima predstavljaju u prvom licu, tumačeći osobnu povijest i povijest grada u vremenu u kojem su živjeli. Učenicu su tako mogli vidjeti i razgovarati s likovima iz prošlosti koje upravo spominju i obrađuju na satu prirode i društva. Osobito su se razveselili učenicama naše škole Maši i Cviti Krapljanov koje već godinama sudjeluju na ovoj manifestaciji predstavljajući odabrane likove.

Tekst: Helga Mihaljević Jurić

Više fotografija s programa možete vidjeti u dokumentu u privitku (pod više...)

Priloženi dokumenti:
4.a_i_Zive_slike.pdf (2.44 MB)