SUDJELOVALI SMO NA LIDRANU

Autor: Biljana Šalić, 28. 1. 2014.

I ove godine učenici naše škole sudjelovali su na Općinskoj smotri LiDraNo.

U kategoriji novinarskih radova Luna Frenštacki -Živković plasirala se svojim radom na županijsku razinu natjecanja. Ona je pod vodstvom svoje mentorice prof. Lidije Sykora Nagy napisala intervju s glumcem kazališta Exit Jerkom Marčićem pod naslovom  Kako je nastala predstava Shakespeare na Exit. Čestitamo Luni i njezinoj mentorici!

U kategoriji skupnog dramsko-scenskog izraza sudjelovali su učenici 3. b razreda Tara Nikočević, Lucija Bajakić, Matej Korpar i Leon Čapić pod vodstvom učiteljica Helge Mihaljević Jurić i Irene Vitaljić s igrokazom Maksimirske priče. Na okruglom stolu pohvaljeni su njihovi kostimi, kao i izbor teksta. Sigurni smo da će i sljedeće godine budući četvrtaši imati što reći na kazališnim daskama jer je iza njih korisno iskustvo.

U istoj kategoriji sudjelovali su i učenici osmih razreda Dario Domović, Lea Rakar, Luna Marjan, Klara Tomašković, Paolo Pick, Nikolas Kos, Marija Piliškić, Lovel Lisac i Rina Crnjaković pod vodstvom prof. Biljane Šalić i učiteljice Irene Vitaljić. Dramsko-scenska igra Audicija, u kojoj osim glume ima puno pjesme i plesa, plasirala se na županijsku razinu natjecanja.