Projekt Poučna staza u suradnji sa Šumarskim fakultetom

Autor: Biljana Šalić, 17. 3. 2014.

Proljetni radovi započeli su vrijednom suradnjom naše škole sa Šumarskim fakultetom.

Damir Drvodelić, profesor na fakultetu,odobrio je donaciju mladih stabala smreke, crnog bora, cedra, hrasta, bukve i kestena u svrhu dopune biljnog fonda potrebnog za formiranje Poučne staze u okolišu škole, projekta koji su osmislile profesorica biologije Anica Banović i učiteljica Helga Mihaljević Jurić, a provode ga svi djelatnici i učenici škole.

Mario Šango, inžinjer šumarstva,omogućio nam je donaciju velikog ispilka hrasta na kojem će djeca učiti određivati starost stabla.

Profesor Drvodelić uputio je Kristinu Sačer, sveučilišnu prvostupnicu inženjerku urbanog šumarstva zaštite prirode i okoliša na volontiranje na školskom projektu Poučna staza, što je ona s veseljem prihvatila.

Vođeni uputama studentice, zainteresirani učenici sedmog i osmog razreda posadili su mlada stabla.

Učenike prvog i drugog razreda naučila je prepoznavati vrste stabala u okolišu škole, a učenike trećeg razreda detaljno je poučila i s njima posadila mlada stabalca smreke. Oduševljena njihovim interesom, provela je s djecom sve vrijeme njihovog slobodnog i organiziranog vremena.

Bilo je lijepo gledati njihovu radost i marljivost. Nadamo se da će im posađena stabla zahvaliti – svojim rastom, a mi od srca zahvaljujemo Šumarskom fakultetu na pomoći i suradnji.

Helga Mihaljević Jurić