Vidjeli smo zeleni blistavi pogled Zagorja

Autor: Biljana Šalić, 27. 3. 2014.

U školi u prirodi na Medvednici, od 17. do 21. ožujka, boravili su učenici 3.a i 3.b razreda. Bili su smješteni u Domu Crvenog križa. Učenici su provodili nastavu obilazeći planinarske domove, proučavajući biljni i životinjski svijet, vježbajući orijentaciju u prirodi i igrajući se na livadama punim raznovrsnih proljetnica. Posjetili su rudnik Zrinski slušajući zanimljivo predavanje djelatnika parka prirode. Obišli su Tomislavov dom, Snježnu kraljicu, Grafičar, Sljeme, kapelicu Majke Božje Sljemenske te Činovničku, Sopekovu i Kulmersku livadu. Oduševili su se predavanju člana Gorske službe spašavanja koji je na vrlo zanimljiv način poučio učenike o opasnostima u planinama i ponašanju pri nezgodama. Slušali su predavanje liječnice o zdravlju i naučili osnove pružanja prve pomoći. Na predavanju policijskih djelatnika ponovili su već stečena znanja iz prometa. Studentice Učiteljskog fakulteta provodile su jutarnju tjelovježbu, mjerile vrijeme, organizirale radionice i predavanja, kviz znanja te vrlo zabavno veče na kojem su djeca pokazala talente. Moramo se pohvaliti da je naša škola dobila 12 diploma (za dramski izraz, pjevanje u duetu, sviranje uz mali zbor, najfrizure, najuredniju sobu, solidarnost...). Izuzetno srdačno osoblje Doma i vrlo susretljiv i brižan upravitelj Stjepan Škreblin uljepšali su nam boravak.

Učiteljice Helga Mihaljević-Jurić, Mirela Pinek i Irena Vitaljić

„Fascinirale su me čarobne proljetnice, bukova šuma i legenda o rudniku Zrinski.

„Vidjeli smo zeleni blistavi pogled Zagorja.“ Ante, 3.b

„Naučila sam da je Medvednica jedna bajkovita planina koja sve više i više raste.“ Lucia, 3.b

„Svidjelo mi se što smo puno hodali i spavali odvojeno od djevojčica jer bi one pravile velike nerede.“ Matej, 3.b