Svaka knjiga piše se cijeli život

Autor: Biljana Šalić, 3. 4. 2014.

Ovu lijepu misao izrekla je spisateljica Nada Mihelčić,  mnogima poznata kao autorica romana „Bilješke jedne gimnazijalke“. Imali smo čast ugostiti ju u našoj školi u utorak 18. ožujka 2014. Susretu su prisustvovali učenici osmih razreda, a organizirala ga je školska knjižničarka Sonja Zubović Pezdevšek, u suradnji s našom profesoricom  hrvatskog jezika Meri Pupačić.

Susret je započeo književničinom anegdotom iz mladosti, nakon čega smo Klara Tomašković i ja održale uvodnu riječ, a Lara Puškarić pročitala je svoj kratak osvrt na roman. Nadalje se susret odvijao kroz mnoge spisateljičine anegdote i zanimljiva razmišljanja. Govorila je o spisateljstvu i iskustvu za koje smatra da je potrebno za pisanje.

Tijekom susreta naučili smo mnoge zanimljive činjenice o književnici i njezinu pogledu na svijet. Svidjela mi se jer je jako vedra i otvorena osoba. Zadovoljna sam što sam  bila dijelom susreta jer sam stekla novo iskustvo. Nemamo baš često priliku razgovarati s piscem čije djelo imamo za lektiru, stoga je ovo bio dodatni poticaj svim učenicima na čitanje i ljubav prema književnosti, jeziku i umjetnosti općenito.

Marija Piliškić, 8.b