Predstava Waitapu u Kazalištu Žar ptica

Autor: Biljana Šalić, 9. 2. 2015.

Joža Horvat 1984. godine napisao je roman Waitapu, a redateljica Saša Broz (nekad učenica naše škole) 2014. godine režirala je predstavu Waitapu  koju smi mi, učenici 6.a i 6. b razreda, pogledali  30. siječnja 2015. godine.

Kada smo ušli u kazališnu dvoranu, ugledali smo more koje se ljeskalo na suncu (ostvareno videoprojekcijom) i veliku plavu školjku na pozornici koja je izgledala poput puste plaže. Iz školjke je ubrzo izašla Hina, a školjka se pretvorila u njezinu prekrasnu svjetlucavu haljinu. Iako roman počinje pripovijedanjem o tome tko je i kako stvorio svijet, više nam se svidio ovaj uvod u predstavi.
                                                                                    Luka Nera i Rada Iva Sibila, 6.b

Meni je roman Waitapu bio draži od predstave jer je puno detaljnjiji, ali su me oduševili glumci, naročito Ante Krstulović koji je glumio vrača Tefota jer je skakao, plesao i radio teške pokrete na sceni.
                                                                                    Patrik Palić, 6.b

Kostimi su bili izvrsni. Šare na tijelima muškaraca pokazale su nam da su svi pripadnici istoga plemena, a Orohivina crna haljina ukrašena raznim dijelovima tijela životinja rekla nam je da je ona okrutna. Scenografija je također bila izvrsna jer su videoprojekcije sjajna ideja – njima je upotpunjen doživljaj džungle ili morske obale tako da smo se osjećali kao da smo u tim prostorima.
                                                                                    Mia Crnogaj, 6.a

Ja bih mogla ovu predstavu pogledati još petnaest puta, toliko mi se svidjela. Svidjelo mi se i to što je poruka predstave da se ne treba bojati prijeći granice, da je to čak vrlo pozitivno.
Stoga predstavu preporučam svim učenicima naše škole.

Antonela Škulić, 6.b