Prsti su nam bili crni od sipinog crnila

Autor: Biljana Šalić, 13. 3. 2015.

Sat biologije na kojemu smo radili sekciju sipe jedan je od onih kojih ćemo se uvijek sjećati. Svaka skupina imala je „svoju“ sipu. Dobili smo radni listi s uputama za rad, trebali smo proučiti gdje sipa živi, čime se hrani, kako razmnožava. Zatim smo proučavali vanjsku građu sipe. Uočili smo dijelove sipina tijela – glavu, trup, peraje, oko, lijevak, usta, duge i kratke krakove. Potom je slijedio uzbudljiviji dio. Jednim kružnim rezom otvorili smo plaštanu šupljinu sipe te proučavali unutarnje organe. Na kraju smo izvadili sipinu kost, a prsti su nam bili crni od sipinog crnila.

Jako mi se svidio taj sat biologije zato što smo vidjeli sipu te njezine organe uživo, a inače to samo vidimo u udžbeniku. (  Lucija H. 7.b )

Bilo je jako zanimljivo vidjeti pravi primjerak sipe te ju secirati. Iako nije bio ugodan miris, jako nam se svidjelo. ( Irma B. i Hana W. 7.a )