Još jedan Lunin uspjeh na državnom natjecanju!

Autor: Biljana Šalić, 4. 5. 2015.

Luna Frenštacki  Živković, učenica 8.a razreda, ostvarila je još jedan izniman uspjeh.  Na natjecanju iz poznavanja hrvatskoga jezika, sa svojom mentoricom Lidijom Sykora- Nagy, osvojila je izvrsno četvrto mjesto. Prema riječima profesorice, nedostajala su joj samo dva boda za osvajanje trećeg mjesta. Zanimljivo je da su na državnim  natjecanjima vrlo strogi kriteriji. Primjerice, samo jedno pogrešno napisano slovo na kraju riječi ili prepravljeno slovo, u inače točno napisanoj rečenici, ne priznaje se. To se upravo dogodilo i Luni pa je malo bila tužna zbog svoje dekoncentracije.  No Luna može i te kako biti ponosna na svoj veliki ovogodišnji uspjeh, kao i njezina mentorica! Podsjetimo, prošle godine Luna je na državnom natjecanju iz hrvatskoga jezika osvojila sedmo mjesto.