Kako se snima kratki film?

Autor: Biljana Šalić, 6. 5. 2015.

Naša škola uspostavila je suradnju s Privatnom umjetničkom gimnazijom iz Zagreba.  Učenici te škole, zajedno s našim učenicima, snimit će dokumentarni film o projektu „Poučna staza“ koji će biti prezentiran na Dan škole 28. svibnja.

Učenici četvrtog, sedmog i osmog razreda, kako bi što više naučili o snimanju filma, posjetili su Privatnu umjetničku gimnaziju u pratnji učiteljice Helge Mihaljević Jurić, profesora Željka Papkovića, profesorice Sandre Nasić i asistenta Hrvoja Zubovića, kako bi prisustvovali radionici snimanja kratkog filma.

Leon Čapić, učenik 4.b razreda nakon posjeta zabilježio je svoje dojmove: „Sama zgrada vrlo je lijepa, a i učenici su simpatični. Vrlo su pristupačni i htjeli su nam pomoći u rješavanju našeg dnevnog zadatka. Tema kratkog filma bio je strah. Primijetio sam da većina djece pokazuje  strahove i različito reagira u istim situacijama. Različito doživljava svijet koji nas okružuje i to me se  baš dojmilo. Smatram da su različitosti važne i potrebne i čine naš svijet zanimljivim mjestom za život. Nakon posebno zanimljivog i poučnog dana ispunjenog novim spoznajama kako se stvara film, dogovorili smo se o našem sljedećem posjetu ovoj zanimljivoj ustanovi. Zadatak koji nas očekuje je montaža snimljenih scena našeg doživljaja straha.“

Zahvaljujemo učenicima i profesorima Privatne učeničke gimnazije što su ugostili naše učenike i učitelje.