Obilježili smo Dan škole i svečano otvorili Poučnu stazu

Autor: Biljana Šalić, 3. 6. 2015.

Proslava Dana škole, 28. svibnja, bila je posvećena svečanom otvorenju naše Poučne staze. Pune tri godine trajala je realizacija ovog projekta, a u njemu su sudjelovali učenici, učitelji, roditelji  i vanjski suradnici. Najveće zasluge za stvaranje Poučne staze pripadaju nastavnicama koje su osmislile ovaj projekt i mnogo svoga slobodnoga vremena posvetile radu na njegovoj realizaciji: učiteljici Helgi Mihaljević Jurić i profesorici Anici Banović.

U prvom dijelu programa učenici osmih razreda prezentirali su što se sve učinilo u protekle tri godine kako bi Poučna staza zasjala na Dan škole punim sjajem. Kulturno-umjetnički dio programa koji je upotpunio prezentaciju osmislile su profesorice Ana Spindler, Irena Garaj Pavlić, Helga Mihaljević Jurić, Lidija Sykora-Nagy, Mirela Pinek i Lajla Hiršl.

Nakon toga uslijedilo je rezanje vrpce i otvaranje Poučne staze. Mali patuljci, učenici pod vodstvom učiteljice Irene Vitaljić, proveli su posjetitelje Poučnom stazom i prenijeli najvažnije informacije o biljnom i životinjskom fondu u okolišu naše škole.

Veliko hvala svim roditeljima koji su sudjelovali u akcijama uređenja našeg okoliša ili na druge načine pomogli realizaciji ovog projekta. Zahvaljujemo svim institucijama koje su, također, značajno pridonijele ostvarenju naše ideje o Poučnoj stazi: Gradskom uredu za obrazovanje, kulturu i sport, Gradskoj četvrti Gornji grad Medveščak, Hrvatskim šumama, Parku prirode Medvednica, Botaničkom vrtu, Zrinjevcu, Šumarskom fakultetu i Privatnoj umjetničkoj gimnaziji.

Naša Poučna staza bit će otvorena i za sve zainteresirane učenike drugih škola, a naši će učenici i buduće generacije moći uživati u zelenilu i učiti o prirodi iz prirode.