Prvašići na izložbi o Zoološkom vrtu

Autor: Biljana Šalić, 3. 11. 2015.

Učenici 1.a razreda posjetili su izložbu „Zoološki vrt u Zagrebu 1925.-2015.“ u Muzeju grada Zagreba. Izložba prati 90 godina dugu povijest zagrebačkog Zoološkog vrta uz pomoć fotografija, dokumenata i novinskih članaka.

Učenici su s velikim interesom promatrali izložbu te kroz brojne fotografije imali priliku vidjeti kako je Zoološki vrt izgledao u prošlosti.

Sudjelovali su u programu igraonice za djecu, koja je sastavni dio izložbe, a potaknut je igrom – slagalicom Zoološki vrt iz fundusa Muzeja koja je bila vrlo popularna, a mogla se kupiti u Zagrebu dvadesetih godina prošlog stoljeća.

Na likovnoj radionici, u kombiniranoj tehnici kolaž papira i flomastera, izradili su zanimljive likove životinja koje obitavaju u Zagrebačkom zoološkom vrtu.

Učenike je kroz izložbu vodila majka naše učenice, gospođa Marina Perica Krapljanov, kojoj zahvaljujemo što nas je pozvala i družila se s nama.

Izložba je otvorena do 29. studenoga pa, ako još niste, naša je  preporuka da ju svakako posjetite.

Učiteljica Helga Mihaljević Jurić