Superman, Batman & Co...mics!

Autor: Biljana Šalić, 4. 11. 2015.

Učenici sedmih razreda ovog su se rujna i listopada družili s Batmanom, Supermanom, Spidermanom i ostalom ekipom superjunaka. Njihovo druženje događalo se na nastavi engleskog jezika i likovne kulture. Nakon pročitanih priča o najpoznatijim superjunacima uslijedilo je osmišljavanje vlastitih superjunaka i pisanje njihovih životnih priča na engleskom jeziku. Učenici su morali osmisliti njihove karaktere, kostime, supermoći, neprijatelje i ostale zanimljivosti koje ih  obilježavaju. Na satu likovne kulture nastali su zanimljivi crteži novih superjunaka današnjice. 6. listopada 2015. zainteresirani sedmaši posjetili su izložbu „Superjunaci/Superheroes 2.0“ u Laubi – Kući za ljude i umjetnost. S korijenima u tisućljetnim mitovima, svaki superjunak ima posebnu nadljudsku sposobnost, ali izvan svoga kostima on je naizgled običan čovjek sa svim manama i nedostacima. Danju se bore sa svakodnevnim životnim problemima, a noću se pretvaraju u heroje koji brane druge. Odabrani umjetnici rade u pet klasičnih medija (slikarstvo, kiparstvo, fotografija, strip i instalacija) kroz koje se otkriva estetika i simbolizam pop kulture. Izloženi radovi pozvali su učenike da otkriju ljudsku crtu kod svakog od njih, ali i da prepoznaju superjunaka u samom sebi.

Kviz o superjunacima nalazi se na panou u učionici hrvatskog jezika. Zainteresirani učenici mogu ga pokušati riješiti!

Jasminka Piralić, prof.