Posjet Hrvatskom narodnom kazalištu

Autor: Biljana Šalić, 6. 11. 2015.

Povodom proslave 120. godišnjice postojanja, Hrvatsko narodno kazalište u Zagrebu pripremilo je Umjetnički program za škole kojem su  3. 11. 2015. prisustvovali učenici 5., 7. i 8. razreda naše škole zajedno sa svojim profesorima.

Nakon umjetničkog programa kojim je HNK učenicima predstavio izbor ulomaka iz dramskih, baletnih i opernih predstava sa svoga repertoara, učenici su razgledali i izložbu o povijesti kazališta u Zagrebu.

Evo što su neki od učenika zabilježili o svojim dojmovima.

Nama je, kao i mnogim dečkima, balet bio malo dosadan i previše ženskast. No jako su nam se svidjeli svi ulomci iz drama, a najviše nam se svidjelo pjevanje opernog pjevača Ljubormira Puškarića u ulozi Figara. Također nam se svidio i ulomak iz opere Karmen i plakali smo od smijeha i sreće što operna solistica Dubravka Šeparović Mušović na pozornicu nije izvukla nijednog od nas nego dečka iz neke druge škole koji je s njom morao plesati.

Dorijan Kos i Luka Paladino, 7. r.

Najviše mi se svidio balet jer su nam baletani glumom i plesom predočili ljubavnu romansu Ane Karenjine.

Enea Knežević, 7. r.

Osobito mi se svidjela izvedba završnog kola iz opere Ero s onoga svijeta – sve te raznolike nošnje, bogato ukrašene, plesači koji su bili čak i malo stariji, ali su vodili ples i skakali uvis kao da imaju 20 godina. Dojmio me se i ženski zbor koji je prekrasno pjevao.

Lara Martinović, 7. r.

Najviše mi se svidjela baletna točka i to što su u program uključili mlade nade Hrvatskog narodnog kazališta.

Rebecca Aleksić, 8. r.

Iako su neki dijelovi programa bili pomalo dosadni, Figaro, Karmen i Medejin monolog (u izvedbi Alme Price) posebno su mi se svidjeli.

Marta Kružić, 8. r.

Karmen je bila simpatična i otvorena prema publici. Dijelila je mandarine, a jednoga je dječaka izvela na pozornicu. Svidio mi se i Ljubomir Puškarić koji je zakasnio na svoju točku, iznenada ušao, glasno zalupio vratima i počeo pjevati.

Leonard Lončar, 8. r.