Susret s književnicom Sonjom Tomić u Dječjoj knjižnici Medveščak

Autor: Biljana Šalić, 6. 11. 2015.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je koja u Hrvatskoj tradicionalno promiče čitanje kao društvenu vrijednost i knjigu kao kulturno dobro, a održava se od 15. listopada do15. studenoga. Ovogodišnji programi su u znaku  odluke Opće skupštine UN-a koji je 2015. godinu proglasio Međunarodnom godinom svjetlosti i tehnologija zasnovanih na svjetlu.

Tragom svjetla učenici 6. b razreda posjetili su 04. studenoga Dječju knjižnicu Medveščak gdje su upoznali književnicu Sonju Tomić koja zna mnoge tajne o svjetlosti. Uz mnogobrojna djela autorica je i knjige Svjetiljčica.

Saznali smo da je književnica Sonja Tomić i profesorica fizike, matematike, njemačkog, hrvatskog i diplomirani teolog. Otkrila nam je da se sve može ostvariti zahvaljujući unutrašnjem svjetlu.

S.Z.P.