Klavir je oponašao let leptira

Autor: Biljana Šalić, 11. 11. 2015.

Učenici 1.a razreda 15.listopada bili su na Koncertu za djecu održanom u sklopu 10. zagrebačkog međunarodnog festivala komorne glazbe u Velikoj dvorani Hrvatskog glazbenog zavoda pod umjetničkim vodstvom svjetski poznate violinistice Susanne Yoko Henkel.

Festival ZAGREB KOM u proteklih devet godina u Zagreb je doveo 89 glazbenika iz više od 25 zemalja svijeta kako bi zajedno s domaćim glazbenicima, pred zagrebačkom publikom, tvorili jedinstvene i neponovljive sastave i izvedbe.

Djeca su s interesom pratila koncert koji je kroz brzu izmjenu instrumenata uspio zadržati njihovu pažnju. Tako su mali učenici na najbolji način upoznali instrumente o kojima će učiti kroz nastavu glazbene kulture.

Evo nekoliko dojmova nakon koncerta:

Iznenadio me bubnjar. Dok je proizvodio razne zvukove,osjećao sam se kao da lebdim u zraku. (Petar Martin Mužek)

Najviše mi se sviđao klavir jer je oponašao let leptira. (Maša Krapljanov)

Drago mi je što su svirali Shostakovicha jer ga mi u razredu slušamo i volimo.( Vid Haramija)

Oduševila me violina. Zamišljao sam da ja dirigiram. (Andro Bilić)

Pitao sam se kako to da nije ogrebao bubanj kad je po njemu povlačio brijaćim aparatom. ( Mate Plejić)

Sviđao mi se klavir jer ga i ja znam svirati. ( Ema Tomljanović)

Činilo mi se da sam u vinogradu dok je gitarist svirao. (Petra Berić)

Pomislio sam da to ja sviram bubanj. ( Marko Budiša)

A učiteljica je pomislila kako je ovo bio najbolji način kako približiti djeci glazbu te ih senzibilizirati  i stvoriti naviku slušanja i prepoznavanja kvalitete. Hvala majci, gospođi Sanji Beketić, koja je predložila i organizirala posjet koncertu.

Učiteljica Helga Mihaljević Jurić