Posjet zagrebačkoj džamiji povodom Međunarodnog dana tolerancije

Autor: Biljana Šalić, 23. 11. 2015.

Povodom Međunarodnog dana tolerancije koji nas podsjeća da ljude različite vjere, rase, narodnosti ili svjetonazora trebamo bolje upoznati, a i kao pripremu za interpretaciju romana Djevojčica iz Afganistana  Deborah Ellis koji čitaju za lektiru, učenici 7. a i 7. b razreda naše škole zajedno sa svojim profesoricama Davorkom Strmečki i Lidijom Sykora-Nagy 18. 11. 2015. posjetili su zagrebačku džamiju gdje ih je imam Mirza Mesić upoznao s osnovama islama i govorio im o sličnostima i razlikama između kršćanstva i islama.

Učenici su u razgledavanju džamije i ugodnom    razgovoru s imamom proveli više od sat      vremena, a bilo im je dozvoljeno prisustvovati i    polusatnoj molitvi islamskih vjernika koju je imam  predvodio.

Učenici su se divili prekrasnim tepisima na    kojima su sjedili i lijepom arapskom pismu kojim  je unutrašnjost džamije ukrašena, a nakon svega  što su čuli o islamskoj vjeri zaključili su da je vrlo  zanimljiva. Osjetili su poštovanje prema islamu  te shvatili potrebu uvažavanja, tolerancije i  prijateljstva između pripadnika različitih vjera.

Lidija Sykora Nagy, prof.