Prvašići na koncertu Karneval životinja

Autor: Biljana Šalić, 30. 11. 2015.

Simfonijski orkestar HRT-a i Hrvatska glazbena mladež u Dvorani Lisinski 14. studenoga pripremili su koncert koji je prije svega bio namijenjen djeci. Tema koncerta bile su životinje pa su članovi Simfonijskog orkestra HRT-a pod vodstvom maestra Alana Bjelinskog, u dvorani gotovo dupkom ispunjenoj djecom osnovnoškolske dobi dočarali brojne vrste životinjskog svijeta u čemu im je dakako pomogla glazba, te gosti.

Karneval životinja francuskog skladatelja Camillea Saint-Saënsa jedan je od najboljih izbora za mlade slušatelje na njihovom putu u otkrivanju klasične glazbe.

Zahvaljujući pozivu gospođe Sanje Mužek, članice Simfonijskog orkestra i majke našeg učenika, učenici 1.a razreda mogli su uživati u ovom koncertu s roditeljima, braćom i sestrama.

Prije početka koncerta učenici su se upoznali s članovima orkestra i strpljivo čekali da odsviraju nešto na njihovim instrumentima.

Djelo je skladano za dva klavira, dvije violine, violu, violončelo, kontrabas, flautu, piccolo, klarinet i ksilofon. Svaki od 14 kratkih stavaka predstavlja drugu životinju.

Ovo subotnje glazbeno prijepodne zasigurno će ostati svima u lijepom sjećanju, a gospođi Sanji Mužek veliko hvala što nas je pozvala na ovaj zanimljivi koncert.

Učiteljica Helga Mihaljević Jurić