Božićne zvjezdice

Autor: Biljana Šalić, 23. 12. 2015.

Božićni koncert pod nazivom „Božićne zvjezdice“ održan je 15. prosinca. Nakon nekoliko krugova audicije, profesorica Irena Garaj Pavlić i učiteljica Ljiljana Resner morale su se odlučiti za najboljih 13 nastupa, što nije bio lak zadatak.

Na samom koncertu gledatelji su jačinom i duljinom pljeska izabrali pet najboljih, a nakon još jednog finalnog nastupa izabrali su i pobjednicu - božićnu zvjezdicu. To je Ana Helena Firinger, učenica 6.a razreda koja je izmamila svojim nastupom najjači i najdugotrajniji pljesak publike. Osim nje, u najuži izbor ušli su i: Lara Selmanović, Katija Belić, Lorena Ivanković i puhački kvintet u sastavu: Filip Pavlić, Patrik Palić, Dominik Palić, Lucija Šegon i Helena Habeković.

Pobjednica je dobila i prigodnu nagradu: individualni sat pjevanja, sat snimanja u studiju i snimanje demo snimke u Suvremenoj školi pjevanja MikrofonStar. Ostali finalisti dobili su slatke nagrade.

Za dobru atmosferu bio je zadužen i veliki zbor s prigodnim božićnim pjesmama, a profesorica Vanja Vučinić pobrinula se za uspješan vizualno-auditivni dojam. Božićni koncert osmislile su profesorica Irena Garaj Pavlić i učiteljica Ljiljana Resner, u suradnji s profesoricom Anom Spindler.

Hvala svim roditeljima koji su dali svoj prilog za naš humanitarni božićni koncert, koji je bio namijenjen potrebitim obiteljima u našoj školi.