Bajkoviti svijet lutaka

Autor: Biljana Šalić, 11. 1. 2016.

Zainteresirani učenici petih razreda posjetili su u prosincu izložbeni prostor ateljea "Jasmina i lutkice" u Petrinjskoj ulici u pratnji profesora Željka Šilovića i profesorice Jasminke Piralić. Tamo ih je dočekala gđa Jasmina Kosanović, zagrebačka dizajnerica igračka, koja osmišljava predivne lutke i uvodi male i velike u bajkoviti svijet njihovih priča. Gđa Jasmina ispričala nam je kako nastaju njezine lutke i otkuda crpi ideje za svoj svijet mašte.

Posjet izložbenom prostoru bio je prvi korak u nastajanju priča o lutkama. Svaki učenik odabrao je najzanimljiviju lutku, fotografirao je i osmislio njezinu priču na engleskom jeziku. Najbolji sastavci nagrađeni su simboličnim diplomama i odličnim  ocjenama! Radove nastale u sklopu ove  male radionice kreativnog pisanja, kao i  izložbu fotografija bajkovitih lutkica,  možete pogledati na panoima na prvom katu  naše škole!

Jasminka Piralić, prof.