Mladi prirodoslovci

Autor: Biljana Šalić, 18. 1. 2016.

Početkom ove školske godine počela je s radom grupa Mladi prirodoslovci u koju su se uključili učenici petih i šestih razreda pod vodstvom profesorice Anice Banović. Što sve prirodoslovci rade?

Brinemo se o okolišu naše škole, čistimo i čupamo korov, presađujemo lukovice, skupljamo suho lišće. Pišemo pjesme, pravila ponašanja u prirodi, uređujemo pano o ugroženoj flori i fauni našega grada. Lijepo vrijeme koristimo za boravak u školskom okolišu, plijevimo, sadimo, presađujemo, pomažemo životinjicama koje tamo borave. Svi zajedno sudjelujemo i zadatke brzo i temeljito obavljamo.

Jedan od naših najvećih uspjeha bilo je lakiranje i postavljanje kućice za ježa. Inače, kućicu za ježa izradio je i donirao školi gospodin Žarko Vajs. Međusobno si pomažemo i ništa nam nije teško jer nas povezuje ljubav prema prirodi, a naš broj sve se više povećava. Još nas mnogo posla očekuje tijekom ove školske godine.

Josip, Bruno Bernard, Karla, Pavel, Andrej, Leon učenici 5.b, Lorena 6.a