Saharsko blago

Autor: Biljana Šalić, 21. 1. 2016.

„Bili smo u Sahari! Šetali smo pustinjom, divili smo se prekrasnim prizorima zlatnih pješčanih dina, razgovarali smo s Tuarezima, slušali meditativne zvukove blok flaute u noći prepunoj pustinjskih životinja, upoznali smo dječaka Malika koji se volio igrati balonom i starca Muhameda koji nam je ispekao kruh, rapali smo s djecom iz libijske škole o važnosti očuvanja vode na planetu, pronalazili smo i opipavali okamine, fosile, konglomerate i kamene sjekire stare više od dvije tisuće godina, divili smo se kamenčićima koji su pokapani s nekoliko kapljica vode odjednom postali živi i pretvorili se u cvjetiće...“

Sve su ovo, i oš puno više, doživjeli učenici petih razreda naše škole na interaktivnom predavanju o pustinji Sahari koje je za njih 15. 1. 2016. g. u učionici za Hrvatski jezik održala gđa Mejrema Reuter, spisateljica, glumica, glazbena terapeutkinja, učiteljica i autorica knjige fotografija i tekstova Libija – priča o ljudima. Učenici su gledali prekrasne fotografije snimljene u Sahari, slušali glazbu nastalu u pustinji, opipavali kamenje, fosile, konglomerate, čak i jedan djelić davno palog meteora... Izuzetno zanimljivo predavanje ocijenili su ocjenom +5 svi koji su ga slušali – učenici, ravnateljica škole prof. Biljana Šalić, prof. Ivona Bogdanović te prof. Sykora-Nagy i gđa prof. Ivana Bajakić koje su predavanje i organizirale.

L.S.N.