Tajne svemira

Autor: Biljana Šalić, 29. 2. 2016.

Od ove školske godine učenicima 7. i 8. razreda kao izvannastavna aktivnost ponuđena je astronomska grupa. Astronomija, kao jedna od najstarijih ljudskih djelatnosti, znanost je o nebeskim tijelima i pojavama u svemiru. Cilj rada u astronomskoj grupi jest razvijati radoznalost kod učenika i zanimanje za svijet koji nas okružuje, popularizirati astronomiju te stjecati osnovna znanja o svemiru.

U prvom polugodištu učenici su metodom kaširanja izradili i ukrasili učionicu modelima planeta Sunčevog sustava te naučili koji je najveći i najtopliji planet, koji planet ima najviše satelita, čiji mjeseci nose imena Strah i Užas, kako izračunati udaljenost od Zemlje do Mjeseca i puno ostalih zanimljivosti.

U drugom polugodištu okrenut ćemo se nebu, naučiti prepoznavati poznatija zviježđa, najbliže galaksije te razvijati smisao za orijentaciju u prostoru i vremenu.

Vanja Vučinić, prof.