Računalna LEGO MINDSTORMS radionica

Autor: Biljana Šalić, 16. 3. 2016.

U četvrtak 10. ožujka 2016. godine u našoj školi ugostili smo članove udruge  eSTUDENT koji su održali računalnu LEGO MINDSTORMS radionicu, jednu od mnogobrojnih koju provode već četiri godine u okviru projekta „Znanost za sve“. Riječ je o studentima s raznih fakulteta koji su osnovali udrugu kako bi svoju ljubav prema znanosti prenijeli na mlađe naraštaje. Računalne radionice organizirane su uz potporu Microsofta.

Radionica je učenicima pružila priliku da sami nauče kako sastaviti funkcionalnog robota od lego kocaka te svladati osnove računalnog programiranja. Naučili su kako preko jednostavnog programa mogu dati naredbu robotu da, primjerice, skrene ulijevo ili odrediti njegovu reakciju na očitavanje senzora.

Učenici četvrtih razreda bili su oduševljeni ovom radionicom, što se vidjelo iz njihovih reakcija:

„Bilo nam je super! Naučili smo kako izraditi robota!“ rekla je Ema.

„Kroz igru smo naučili sastaviti robota. Ponosni smo na svoje informatičko znanje!“ rekao je Filip.

Radionicu LEGO MINDSTORMS zabilježile su i kamere HRT-a. Prilog koji je emitiran u emisiji „Hrvatska uživo“ možete pogledati na poveznici: http://magazin.hrt.hr/326047/lego-mindstorm-radionice.

Vitka Vukojević