Ususret proljeću kroz ljepotu voda, šuma i najljepših školskih vrtova

Autor: Biljana Šalić, 31. 3. 2016.

U organizaciji gospođe Lidije Komes, novinarke HRT-a, voditeljice projekta „Najljepši školski vrtovi u RH“ i  hrvatske veleposlanice za izbor najljepših europskih turističkih odredišta EDEN / European Destinations of Excellence  sa sjedištem u Bruxellesu, u atriju vodenog parka „Aquae Vivae“ u Krapinskim Toplicama 17. ožujka  2016. učenici 5.b razreda OŠ K.Š.Gjalskoga iz Zagreba u pratnji roditelja i nastavnika prisustvovali su ekološko-edukativnom stručnom skupu  “Ususret proljeću i Uskrsu kroz ljepotu voda, šuma i najljepših školskih vrtova“, na kojem su predstavili školsku „Poučnu šumsku stazu s biljnim vrstama podsljemenske zone“ za koju su na  natjecanju „Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj  2015.“ osvojili diplomu za najljepšu školsku poučnu stazu u Hrvatskoj.

Cvjetnicu, Svjetski dan šuma i dolazak proljeća, Svjetski dan voda, te Svjetski dan meteorologije obilježeni su prigodnim prezentacijama: prof. Josip Barlek govorio je o ljepoti tradicije i običaja korizmeno – uskrsnog vremena, izvršni meteorolog HRT-a Zoran Vakula o kruženju vode u prirodi, predsjednik i tajnik Hrvatskog šumarskog društva gospoda Oliver Vlainić  i Damir Delač o značaju prirodnih šuma u Hrvatskoj.

Učenici Lucija Bajakić, Ante Čolak i Matej Korpar i voditeljice projekta Anica Banović i Helga Mihaljević Jurić predstavili su školsku „Poučnu šumsku stazu s biljnim vrstama podsljemenske zone“ za koju su na  natjecanju „Najljepši školski vrtovi u Republici Hrvatskoj  2015.“ osvojili diplomu za najljepšu školsku poučnu stazu u Hrvatskoj.

Predstavljena je knjiga „Goranove priče“ Mladena  Kušeca. Tom je prigodom književnik i doajen hrvatskog novinarstva razgovarao s Lucijom, Matejem i Antom,a snimku intervjua možete poslušati na 1.programu hrvatskog radija u emisiji Bijela vrana: http://radio.hrt.hr/arhiva/bijela-vrana/578/

U radio-emisiji „Slušaj kako zemlja diše objavljen“ je intervju s voditeljicama projekta i majkom  koja ga svojim angažmanom podupire.Snimku možete poslušati na http://radio.hrt.hr/arhiva/slusaj-kako-zemlja-dise/1105/.

Anica Banović i Helga Mihaljević Jurić