Dan darovitih učenika naše škole

Autor: Biljana Šalić, 19. 4. 2016.

Priredba povodom Dana darovitih učenika održana je u našoj je školi 8. travnja 2016. g.

Publika je velikim pljeskom pozdravila sve učenike koji su se ove školske godine istakli svojim radom, trudom i uspjesima.

Osobito su nas oduševili državni prvaci u sviranju glazbenih instrumenata kojih je ove godine u našoj školi čak petero: Helena Habeković, Viktor Galuf, Filip Pavlić, Luka Galuf i Dominik Palić.

Helena, Viktor, Filip i Dominik osvojili su prva mjesta i na nekoliko međunarodnih natjecanja. Svoju radost zbog iznimnih uspjeha koje su postigli podijelili su s nama svirajući nam kompozicije na instrumentima u čijem su sviranju već majstori. Osim njih, u glazbenom su dijelu programa nastupili i učenici koji su postigli uspjehe na regionalnim natjecanjima mladih glazbenika, Lucija Šegon i Patrik Palić.

Za klavirsku pratnju u svim nastupima zahvalni smo prof. Zorici Petrović i prof. Zariji Galuf iz Glazbenog učilišta Ely Bašić.

Veselje i živost našoj su priredbi poklonile Jona Čižmek i Iva Đukić, učenice 3. b razreda, koje su izvele akrobatski rock'n'roll kojim su osvojile Prvenstvo grada Zagreba te 2. mjesto na državnom i međunarodnom natjecanju.

Pljesak za svoj rad ove školske godine dobili su mnogi učenici koji su sudjelovali na natjecanjima iz različitih predmeta i područja, a osobito učenica 6. r. Maja Galić, koja je pozvana na Državno natjecanje iz geografije.

Nismo zaboravili niti sportaše koji su se istakli uspjesima u različitim sportovima – tenisu, skokovima u vodu, judu, sportskom penjanju i mačevanju.

Pljeskom smo nagradili i sve učenike koji su se istakli svojim prijateljstvom i nesebičnošću u pomaganju drugima, a osobito učenika Marka Stjepana Kelavu koji se istakao u organizaciji dobrotvornih sajmova.

I na kraju, ali nikako najmanje važno, velikim smo pljeskom nagradili roditelje. Bez njihove nesebične podrške i pomoći učenicima ne bi bilo moguće dostići sve divne uspjehe koje su ove školske godine ostvarili.

Izvrsni voditelji priredbe bili su učenici petih razreda – Linda Žagmešter, Laura Vajs i Matej Korpar, a priredbu je organizirala i pripremila prof. Lidija Sykora-Nagy.

Lidija Sykora-Nagy