Druženje s književnicom Brankom Primorac

Autor: Biljana Šalić, 25. 4. 2016.

Dan hrvatske knjige obilježili smo druženjem s poznatom književnicom Brankom Primorac. Učenici petih i sedmih razreda  vrlo zainteresirano  su se raspitivali o književnim djelima koja upravo čitaju za lektiru, a to su Doživljaji mačka Joje i Maturalac. Književnica je otkrila niz tajnih zanimljivosti iz svog života, a koje su ju potaknule na pisanje. Saznali smo da autorica najpoznatijeg književnog djela o školskom putovanju stjecajem nekih životnih okolnosti nikad nije bila na maturalnom putovanju, ali zato sa svojom knjigom Maturalac vrlo često putuje diljem Hrvatske družeći se sa svojim čitateljima.

Također smo saznali i neke detalje o najnovijem romanu kojeg je upravo napisala  pa jedva čekamo da stigne iz tiskare kako bismo ga pročitali.

(S.Z.P.)