ZAGREB, TAK IMAM TE RAD

Autor: Biljana Šalić, 12. 5. 2016.

Dana 11. svibnja 2016. godine učenici i učitelji naše škole predstavili su roditeljima učenika i gostima dio aktivnosti kojima su se bavili tijekom dvogodišnjega Projekta Zagreb, tak imam te rad.

Na priredbi bogatoj vrlo raznolikim sadržajima učenici su pokazali što su sve o svome gradu otkrili, saznali i naučili te kako su ga doživjeli i prikazali u svojim djelima tijekom dvije školske godine. Iznosili su raznolikosti o povijesti grada, ali i zanimljivosti o današnjem Zagrebu (kao što je vinograd u srcu grada ili bajkoviti atelje igračaka u Petrinjskoj ulici...), potankosti o burnim događajima iz prošlosti grada koji su promijenili  Zagreb i Zagrepčane te su upoznali sve prisutne s ugroženim biljnim i životinjskim vrstama našega grada i načinom kako se prema tim vrstama treba ponašati.

Učenici su prikazali svoja likovna djela kojima su ovjekovječili prekrasne detalje fasada palača Lenucijeve potkove, govorili su o kreativnom pisanju o gradu na engleskom jeziku i pročitali jednu od priča napisanih engleskim jezikom inspiriranu čudesnim lutkama iz ateljea igračaka iz Petrinjske ulice  te jednu od humoristično-kriminalističnih priča iz zbirke priča učenika sedmih razreda Sjene moga grada.

Reperi petih razreda dokazali su da se izvrsno repati može i pjesma Zagrebu Augusta Šenoe.

Posjetitelji i roditelji učenika također su razgledali zanimljive i živopisne izložbe u hodnicima škole (izložba fotografija okolice škole nekad i danas, izložba o gradskom znamenju,  izložba maraka s motivima Zagreba, izložba o životu i radu Augusta Šenoe, izložba o ugroženoj flori i fauni grada Zagreba, izložba o crkvama iz okolice škole, izložbe likovnih radova učenika s motivima s fotografija Toše Dabca, s motivima iz filma Tko pjeva, zlo ne misli...).

Bilo je to vrlo bogato poslijepodne koje je pokazalo koliko se različitih zanimljivih aktivnosti događalo tijekom trajanja Projekta Zagreb, tak imam te rad te koliko su truda i kreativnosti učitelji i učenici uložili u njegovo ostarivanje.

Na predstavljanju Projekta ove večeri nisu bile predstavljene sve aktivnosti kojima smo se bavili ove školske godine. Ostale aktivnosti roditeljima i gostima bit će predstavljene na razrednim priredbama i na proslavi Dana škole 19. svibnja 2016. g.

Na kraju priredbe učenici su cvijećem zahvalili profesorima koji su ih vodili tijekom Projekta – prof. Zubović Pezdevšek, prof. Parać, prof. Banović, prof. Bjelotomić, učiteljici Grubišić, prof. Vučinić, prof. Šiloviću, prof. Hiršl, prof. Piralić, prof. Čubrilović, prof. Sykora-Nagy i voditeljici projekta prof. Strmečki.

Lidija Sykora-Nagy