Učenici OŠ Šestine u posjetu našoj poučnoj šumskoj stazi

Autor: Biljana Šalić, 15. 6. 2016.

Prvi mali službeni gosti na našoj poučnoj šumskoj stazi bili su učenici 2. a  i 2. b razreda Osnovne škole Šestine u pratnji svojih učiteljica. Dana 7. lipnja za njih je organizirana izvanučionička nastava u trajanju od dva sata koju su pripremile učiteljice Helga Mihaljević Jurić i Vitka Vukojević.

Učenici su najprije poslušali našu školsku eko-himnu i  pogledali dokumentarni film o poučnoj šumskoj stazi. Nakon toga pogledali su i prezentaciju kroz koju ih je vodio učenik 5. b razreda Josip Tomašković.

Mali patuljci – voditelji  proveli su zatim učenike i njihove učiteljice Poučnom stazom i upoznali ih s biljnim i životinjskim vrstama u okolišu naše škole. Uslijedila je radionica u kojoj su učenici rješavali nastavne listiće u maloj šumskoj školi i sjenici, uživajući u sunčanom danu i svježem zraku.

Učenici OŠ „Šestine“ bili su oduševljeni izvanučioničkom nastavom, stoga smo dogovorili i ponovni susret.

Vitka Vukojević