Igrajmo se

Autor: Biljana Šalić, 20. 6. 2016.

Dragi roditelji,

završili smo ovogodišnje Kreativno razvojne radionice i individualne susrete pod nazivom „Igrajmo se“.

U 1.a razredu provedena je Kreativno razvojna radionica „Čudesan robot“.

U 8.b razredu uz sudjelovanje nekoliko učenika 8.a provedena je radionica pod nazivom „Opraštanje – odlazak iz osnovne škole“.

Učenice 7.b Luka, Rada, Marita i Sara, nakon sudjelovanja u Kreativno razvojnoj radionici u petom razredu, odlučile su nastaviti naše zajedničko istraživanje kroz individualne susrete.

Kroz igru, crtanje, smišljanje priča…  (Igra svijet, Winnicottove škrabalice, Lunerovu vođenu imaginaciju) istraživale su kako crtež vrijedi više od riječi i upoznale su se s novim načinom i pristupom igri. Otkrile su kako se i one, tj. odrasli mogu  igrati s posebno osmišljenim igračkama (od kreveta, životinja, ljudi, peciva  do stabla, zgrade, vile, vještice) te da se kroz  slaganje i igru s njima mogu na razne načine izražavati i bez govora ispričati svoje doživljaje, želje, razmišljanja, ideje i stremljenja. Imale su priliku bolje vidjeti i istražiti mogućnosti i načine kako se snaći i nositi sa preprekama koje donosi  svakodnevica.

Učenice 8.b Paola, Klara i Paula pridružile su nam se u posljednjoj etapi radionice u kojoj smo putovali kroz maštu i istraživali nove načine opuštanja te razvijali kvalitetniji odnos prema sebi.

Lijepo smo se družili, bolje se upoznali, opustili i dobro zabavili.

Hvala roditeljima na suradnji, hvala učenicima i učenicama što su se odazvali i vrlo aktivno te s velikim interesom dolazili na naše susrete.

Sljedeće godine nastavljamo s našim istraživanjem. Veselim se novim kreativnim trenutcima.

Voditeljica Kreativno razvojnih radionica:                           Irena Vitaljić