Rad naše učenice na međunarodnom likovnom natječaju

Autor: Biljana Šalić, 6. 9. 2016.

Rad Ive Šarić, učenice 7.b razreda, izabran je za izložbu na 20. međunarodnom likovnom natječaju osnovnih škola Viški likovni salonček u Ljubljani. Iva je dobila i posebnu pohvalu žirija za jedan od najuspješnijih radova.

Na natječaju su sudjelovali učenici iz Slovenije, Češke, Mađarske, Hrvatske, Indonezije, Jordana, Slovačke i Srbije.

20. Viški likovni salonček za učenike održao se 17. svibnja 2016. u sklopu 31. Viškog likovnog salona na kojem su sudjelovali brojni umjetnici iz cijele regije.

Likovna tema i tehnika bila je slobodna, a naša Iva naslikala je kosi toranj u Pisi kombiniranom tehnikom flomastera i akvarela. U žiriju su sudjelovali akademski slikari Dako Slavec, Tanja Špenko i Ana Košmerl Hribar.

Čestitamo!

Ljubica Čubrilović