DRUŽENJE SA SHERLOCKOM

Autor: Biljana Šalić, 28. 11. 2016.

Učenici 8.a i 8.b razreda s profesoricama Davorkom Strmečki i Lidijom Sykora-Nagy pomogli su Sherlocku Holmesu riješiti nekoliko zločina koji su se dogodili u ZKM-u  15. 11. 2016. u 20 sati u režiji Krešimira Dolenčića.

Naravno, pomagali su pažljivim gledanjem predstave Ane Dolenčić nastale prema tekstovima A. C. Doylea o čuvenom britanskom detektivu i pogađanjem tko je glavni krivac za sve što se događalo na sceni.

Iako su bili oduševljeni glumcima, a osobito glumom Rakana Rushaidata koji je tumačio lik Sherlocka, učenici nisu predstavi u cjelini dali ocjenu odličan. Ocijenili su je vrlo dobrom kritički procjenjujući spori tijek radnje u drugom dijelu predstave. Ipak, uživali su u zajedničkom odlasku u kazalište i druženju te večeri pa su rado pozirali uz plakat za predstavu.

Lidija Sykora-Nagy