LUKA I PRIJATELJI u 4.a razredu

Autor: Biljana Šalić, 12. 12. 2016.

U srijedu 30. studenoga 2016. u naš razred došao je Luka Bulić. Bio sam jako uzbuđen i sretan. Prvo smo se upoznali i pjevali smo njegove  pjesme. Ispočetka me je bilo sram i bilo mi je neugodno, no što je emisija išla dalje, bio sam hrabriji i nije me više bilo sram. Tema emisije je bila kako napraviti instrumente od otpadnih materijala.

Prvi instrument koji smo radili bila je šuškalica. Ona se radi tako da uzmemo kukuruz, kamenčiće, žitarice, pahuljice i plastičnu bocu s čepom. U bocu stavimo neke od namirnica, stavimo čep na bocu i počnemo tresti i čut će se šuškanje. Sljedeći instrument bila je mala gitara. Ona se radi tako da uzmemo kartonsku kutiju i počnemo stavljati gumice na nju i onda trzati gumice i to bi proizvodilo zvuk. Nakon gitare izrađivali smo trubu za utakmice. Ta truba radi se od balona, limene kartice, boce i selotejpa. Truba je bila jako glasna. Nakon što smo završili sve instrumente, Luka je otišao u susjednu Glazbenu školu. Do Glazbene škole otpratili smo ga Hana, Nikola i ja. Sve u svemu, bilo mi je super!

Ako vas zanima što smo još radili i kako smo pjevali s Lukom, pogledajte emisiju “Luka i prijatelji“ 17. prosinca na HRT-u 2 u 14:40 sati!

Jakov Firšt, 4. a