Božićna priredba

Autor: Biljana Šalić, 19. 12. 2016.

Dana 15. 12. 2016. u našoj je školi održana svečana i vesela Božićna priredba.

Na priredbi su bili  reporter i snimatelj HRT-a koji su izradili prilog za emisiju Zagrebački advent (naravno, to su bili samo glumci naše škole Matija Tin Klarin i Sven Abramović).  Za njihovu emisiju adventski ugođaj u Zagrebu dočarali su nam učenici viših i nižih razreda tumačeći likove turista koji šetaju zagrebačkim ulicama,  uličnih svirača te članova obitelji snjegovića koji iz Zagreba žure u Gorski kotar gdje ima više snijega i hladnoće koja snjegovićima treba za život... U drugom dijelu priredbe izvrsni voditelji Iva i Pavel najavljivali su odlične pjevače i svirače Malog i Velikog zbora, uvjerljive glumce igrokaza Nešto nematerijalno i izuzetno simpatične glumice i glumce igrokaza Božićni darovi te veselu Mašu koja nam je poželjela da sjednemo u novogodišnji vlak i otputujemo u sretnu 2017. godinu.

Priredbu su marljivo  pripremali i njome razveselili svoje roditelje učenici od 1. do 8. razreda pod vodstvom učiteljica Tatjane Plećaš, Irene Garaj-Pavlić, Ljerke Bogović-Šaš, Vitke Vukojević, Anite Grubišić, Sanje Ivić, Helge Mihaljević-Jurić i Lidije Sykora-Nagy.

Lidija Sykora-Nagy