Radionica „Kultura gluhih“

Autor: Biljana Šalić, 1. 2. 2017.

Dana 26.1.2017. godine Mladi prirodoslovci naše škole sudjelovali su na radionici „Kultura gluhih“. Radionica je održana u sklopu školskog projekta „Otvorimo se za druge i drugačije“. Radionicu su vodili Ines Porupski i Dejan Jozić, uz pomoć komunikacijske prevoditeljice.

Radionica je učenicima približila način života gluhih te razbila česte predrasude prema gluhim osobama i njihovoj integraciji u društvo.

Učenici su doznali koja pomagala koriste gluhi, kako se gluhi bude ujutro, kako se obratiti gluhoj osobi, koja je razlika u kulturi gluhih i čujućih osoba, učili su dvoručnu abecedu te igrali memo igru uz pomoć znakovnog jezika.

Dojmovi učenika bili su odlični, vrlo su lijepo reagirali tijekom održavanja radionice i puno naučili o kulturi gluhih.

Anica Banović