Zvukovi kukaca-orkestar najmanjih

Autor: Biljana Šalić, 15. 3. 2017.

U utorak 28. veljače učenici 7.a i 7.b razreda, u pratnji profesorica Anice Banović i Vanje Vučinić, bili su na izvanučioničkoj nastavi iz biologije u Hrvatskom prirodoslovnom muzeju.

Muzej ima vrlo raznolik postav, a naši učenici uz stručno vodstvo razgledali su zbirke Zoološkog odjela (zbirke beskralješnjaka i  kralješnjaka) te zbirku Mineraloško- petrografskog odjela. Na kraju smo pogledali i izložbu “Zvukovi kukaca - orkestar najmanjih“ i saznali na koji način kukci stvaraju i čuju zvuk, vidjeli njihove modele i strukture pomoću kojih stvaraju zvukove. Doznali smo da je poljski šturak najpoznatiji „pjevač“ naših krajeva, a vodena stjenica najglasnija životinja na našoj planeti jer za vrijeme zavođenja pjeva jačinom od 100 decibela i još mnogo drugih zanimljivosti.

Učenicima je ovakav oblik nastave zanimljiv i poučan.

Anica Banović