Projektni dan

Autor: Biljana Šalić, 10. 5. 2017.

Dana 4. svibnja 2017. godine održan je Projektni dan razredne nastave. Učenici nižih razreda i njihove učiteljice, prema vlastitim su interesima, cijelu godinu istraživali i proučavali teme koje su izabrali. Na priredbi vrlo bogatoj zanimljivim sadržajima uživali su ne samo roditelji učenika nego i djedovi i bake, prijatelji i ostali posjetitelji.

Učenici prvih razreda uživali su u učenju, njima novih, starih igara poput Školice, Krokodila, Gumi gumija i sl.

Učenici drugih razreda željeli su naučiti više o potoku Medveščaku i mlinovima koji su se nalazili na njegovoj obali. Recitacijom „Medveščak“ V. Nazora poveli su nas u laganu šetnju obalom našeg potoka.

Male je informatičare 2.b razreda pretraživanje web stranica o svemiru odvelo do realizacije projekta  Let kroz svemir. U produženom boravku proučavali su Sunčev sustav te su nam pripremili poučan i šaljiv igrokaz o zvijezdama i planetima.

Učenici produženog boravka 2. a razreda tražili su odgovor na pitanje Tko sam ja?, a odgovore su tražili i pronašli u razvojno-kreativnoj radionici s elementima dječje psihodrame. Pokazali su nam kako komuniciramo, što nas okružuje i kako stvaramo naš pogled na svijet.

Treći razredi prošle su godine proučavali šešire, a ove su godine kolekciju proširili i na cipele. Posjetiteljima su predstavili kolekciju cipela i papuča za proljeće/ljeto 2017.g.

4.a želio je saznati više o drugima i drugačijima te su posjetili proizvodni pogon u Siraču gdje su zaposleni ljudi s invaliditetom te nas poučili o nekoliko osnovnih pravila bontona u odnosu prema osobama s teškoćama.

Učenici 4.b razreda predstavili su nam što su zanimljivo naučili o sličnostima pojedinih vrsta voća i povrća s ljudskim organima te su nas podsjetili kako bi se voće i povrće trebalo svakodnevno naći na našem jelovniku.

Program smo završili izvedbom pjesme Ako želiš dozvati  druga učenika 2.a razreda. Željeli smo pokazati koliko se različitih i zanimljivih tema istraživalo kroz igru, smijeh i veselje i koliko je truda, ljubavi i kreativnosti uloženo u ostvarivanje našeg zajedničkog Projektnog dana.

Ivana Duvnjak i Anita Grubišić