Let kroz svemir

Autor: Biljana Šalić, 11. 5. 2017.

Prikupljanje materijala (makete, plakati, knjige, atlasi…), istraživanje web stranica na informatici, čitaonica i likovne radionice samo su uvod u realizaciju projekta Let kroz svemir koji provode učenici u produženom  boravku 2.b razreda.

Naša profesorica likovne kulture Ljubica Čubrilović članica je Astronomskog društva u Daruvaru. Povodom 10 dana astronomije u istoimenom gradu, profesorica nam je u razredu pripremila astronomsku radionicu posvećenu životu u svemiru. Učenici su plastelinom oblikovali planete Sunčevog sustava.

Profesorica fizike i tehničke kulture Vanja Vučinić s učenicima šestih razreda održava izvannastavnu aktivnost  Astronomije.  Ante, Matej, Oleg i Pavel, učenici 6.b razreda, pripremili su učenicima 2.b razreda slikovitu prezentaciju popraćenu zanimljivostima i činjenicama o planetima Sunčevog sustava.  Komunikacija i primopredaja znanja šestaša i drugaša bila je na zavidnoj i razigranoj razini. Kako bi im zahvalili na volji i trudu, drugaši su izveli svoj igrokaz o Sunčevom sustavu s kojim su nastupali na Projektnom danu razredne nastave te su svakom od njih poklonili slatkiš sličan nekoj dalekoj planeti.

Kako bi za izvođenje igrokaza imali odgovarajuću kostimografiju, učenici su planet (zvijezdu ili mjesec) koji predstavljaju naslikali tekstilnim bojama na komadić tkanine koji su spretne ruke njihovih majki zašile na majice.

Hvala profesoricama i roditeljima! Nadamo se da ćemo i u idućim školskim godinama kvalitetno surađivati.

Učiteljica Mirela Pinek