Zanimljivo druženje u knjižnici Medveščak

Autor: Biljana Šalić, 29. 5. 2017.

Djelatnici knjižnice Medveščak organizirali su sat čitanja dijelova knjige Medo Winie zvani Pooh i to na ruskom jeziku. Čitateljice su bile gospođa Ekaterina Kapor i njezina kći Eva, djevojčica iz našeg razreda. Nakon što nas je knjižničarka upoznala sa zanimljivostima velike države Rusije i ukazala na brojne književnike koji potječu iz te zemlje, Eva i njezina mama, naizmjence su čitale odabrane dijelove knjige, pri čemu su ukazale na riječi slične hrvatskom jeziku. Zajedničkim ponavljanjem svi su učenici naučili mudre izreke. Na kraju smo pogledali crtani film na ruskom jeziku. Bio je to još jedan uspješan susret s roditeljima našeg razreda. Spasiba Ekaterina, spasiba Eva.

Helga Mihaljević Jurić