Mali informatičari

Autor: Biljana Šalić, 13. 6. 2017.

Kako naučiti novu vještinu i steći nova znanja iz područja koje ti je blisko, a opet nepoznato? Postoje i vještine koje se teško mogu naučiti čitanjem ili pisanjem. Upravo smo ta znanja i vještine odlučili razviti kod naših prvašića te su se svi rado priključili izvannastavnoj aktivnosti Mali informatičari.

Kako bi se učenike na pravi način i postupno uvelo u svijet računala, bilo je potrebno metodički pripremiti i pravilno dozirati sadržaje. Kombinirali smo nove nastavne sadržaje sa sadržajima zabavnog karaktera pa smo tijekom godine  svaki sat pronašli vremena za igru i ostale radosti tog, nama zabavnog multimedijskog svijeta. I tako su naši najmlađi naučili da nam računalo ne služi samo za igranje igrica  nego su dobili i temeljna informatička znanja, kao što su dijelovi računala i njihova namjena, pravilno uključivanje i isključivanje računala, pokretanje i zaustavljanje programa, rad s vanjskim i obrazovnim programima, uređivanje teksta, spremanje dokumenata i sl.

Dosjetili smo se kako bi bilo zgodno povezati dosad naučene nastavne sadržaje iz hrvatskoga jezika, matematike i likovne kulture s informatikom pa su Mali informatičari pisali pjesme, vježbali veliko početno slovo, zbrajali i oduzimali do 20 te crtali i slikali na jedan vrlo zabavan i kreativan način.

Ono što im se posebno svidjelo, najbolje će vam reći sami:

"Volim Male informatičare zato što učimo upravljati računalima i zabavljamo se pišući i crtajući na računalu." Karla Jurković, 1.b

"Volim informatiku zato što učimo o računalima, a ja tako volim računala." Matija Vid Josipović, 1.b

"Volim informatiku zato što učimo crtati na računalu. Informatika mi je najdraži sat." Judita Tadin, 1.b

"Volim Male informatičare zato što svaki put učimo nove i fora stvari." Alma Samovojska, 1.b

Jako smo ponosni na naše velike, ali Male informatičare! Do novog tipkanja!

Ivana Duvnjak