TERENSKA NASTAVA - OGULIN, KARLOVAC,OZALJ

Autor: Mario Keča, 8. 12. 2017.

TERENSKA NASTAVA - OGULIN, KARLOVAC,OZALJ

Učenici trećih razreda OŠ K.Š.Gjalskoga iz Zagreba kroz cjelodnevni izlet 25. 10. 2017. realizirali su terensku nastavu i posjetili Karlovac, Ogulin i Ozalj.

Upoznali su Karlovac, grad smješten u međurječju  rijeka Korane , Kupe, Mrežnice i Dobre, prošetali starom renesansnom jezgrom oblika šesterokrake zvijezde.Uz obalu rijeke, pračeni društvom labuda posjetili smo slatkovodni akvarij i muzej rijeka u kojem su učenici upoznali puno različitih slatkovodnih riba.

U Ogulinu, gradu smještenom u dolini rijeke Dobre i Mrežnice, učenici su vidjeli kulu Frankopana, Đulin ponor u koji ponire rijeka Dobra, a nastavlja se, u Hrvatskoj najdulja spilja Medvednica.Nakon razgleda grada s pogledom na bajkoviti Klek, učenici su posjetili Ivaninu kuću bajki.Kroz interaktivnu izložbu upoznali su se sa životom i djelima Ivane Brlić Mažuranić čiji su roman Čudnovate zgode Šegrta Hlapića nedavno pročitali.

U povratku su posjetili Ozalj te s vidikovca s kojeg se pruža pogled na dvorac Zrinskih i Frankopana i staru hidrocentralu, ponovili znanje o orijentaciji u prostoru.

Prisjetili su se da je Ozalj rodni grad slikarice Slave Raškaj čija su život i djela upoznali kroz razredni projekt Okrenimo se drukčijima.

Bio je to vrlo zanimljiv izlet s kojeg smo ponijeli mnoga znanja i dojmove.

Helga Mihaljević Jurić

TERENSKA NASTAVA - OGULIN, KARLOVAC,OZALJ

Bio je to vrlo zanimljiv izlet s kojeg smo ponijeli mnoga znanja i dojmove.

Helga Mihaljević Jurić