ŠKOLA PLIVANJA S ANOM SRŠEN

Autor: Mario Keča, 22. 12. 2017.

Suradnja s Anom Sršen nastavila se  provjerom  plivačkih sposobnosti učenika drugog razreda .  18 od 19 učenika prošlo je test za plivače početnike. Test se sastojao od  skoka u vodu , plivanja  u dubokom  bazenu  na prsima i leđima; te promjene položaja u kombiniranoj i transverzalnoj rotaciji vodi. Istaknula je da je prava je rijetkost da su u jednom razredu svi učenici plivači i jedan plivač početnik.

U dogovoru s roditeljima Ana je provela obuku različitih plivačkih tehnika za sve učenike u trajanju dva mjeseca znajući kako njihovo svladavanje u toj dobi ostaje za cijeli život.

Uložila je veliki trud i bio je pravi užitak gledati napredak djece.Na završnom satu djeca su, na veliku radost  roditelja i učiteljice pokazala što su sve naučila.Draga trenerica Ana uz pomoć njezinog sina Vida, također učenika ovog razreda, sretnim i ponosnim  učenicima podijelila je diplome.

"To što smo različiti čini nas jačim i boljim ljudima. Da smo svi isti ne bi mogli jedni od drugih ništa naučiti. Ljudi koji cijene život i znaju prave vrijednosti ući će u vaš svijet bez obzira na vaše teškoće koje njima neće biti važne. Za predrasude su krive, uvjetno rečeno, osobe s invaliditetom sa svojim stavom da se društvo mora pobrinuti za njih" poruka je Ane Sršen.

U prosincu ove godine za svoj je rad primila priznanje predsjednice Republike Hrvatske.Na svečanoj je dodjeli bio nazočan i Anin sin Vid koji je predsjednici uputio apel za obnovom naše škole.Čestitamo Ani Sršen na zasluženoj nagradi ,a Vidu na hrabrosti uz nadu da će uslišati njegovu molbu.

Helga Mihaljević Jurić

Helga Mihaljević Jurić