Čestitke dramskoj skupini osmih razreda i prof. Biljani Šalić

Autor: Mario Keča, 25. 1. 2018.

ANA, ČUJEŠ LI?

Dramska skupina naše škole sudjelovala je na općinskom LiDraNu s dramsko-scenskom igrom „Ana, čuješ li?“. Tekst igrokaza napisala je voditeljica dramske skupine profesorica Biljana Šalić. U igrokazu je riječ o gluhonijemoj djevojčici koja dolazi u novu školu jer su joj se u prethodnoj školi izrugivali. Tema igrokaza povezana je sa školskim projektom „Otvorimo se prema drugima i drugačijima“.

Članovi dramske skupine osmih razreda: Ana Helena Firinger, Pavel Kružić, Matija Tin Klarin, Antonia Leona Turina, Iva Čustović, Tihana Đurić, Karlo Antolić, Carlo Mateković i Ema Antolić (učenica šestog razreda) uvjerljivo su utjelovili likove učenika koji prihvaćaju različitosti, ali i one koji ih, nažalost, ne prihvaćaju. Igrokaz je svojim izvrsnim baletnim točkama obogatila Ema Kranjec, a važnu tehničku podršku savjesno su pružili Niko Vranešević i Damjan Jelić.

U konkurenciji od šest skupnih scenskih nastupa na općinskoj razini, stručno povjerenstvo izabralo je naš igrokaz kao jedan od triju koji će sudjelovati na sljedećoj, županijskoj razini LiDraNa. Hvala svim profesorima koji su imali razumijevanja za česte probe i izostanke sa satova!

ANA, ČUJEŠ LI?